اسپلیتر Splitter چیست ؟ اسپلیتر ADSL چگونه کار می کند ؟

برای داشتن اینترنت با کیفیت تر و بدون اختلال حتما می بایست از این وسیله استفاده کنید که چگونگی کار با آن را در این پست می خوانیم.

اسپليتر چيست ؟

اسپليتر(Splitter یا Microfilter) ابزاریست براي جدا کردن صدا (voice)و داده (data) از يکديگر. از نظر فيزيکي قطعه‌ایست کوچک و مکعبی شکل با يک ورودي براي خط تلفن و دو خروجي براي گوشي تلفن ومودم ADSL. این قطعه دارای نام های مختلفی است از جمله: تفکیک کننده، نویزگیر، اسپلیتر، میکروفیلتر و فیلتر ADSL.
همان‌طور که مي‌دانيد يکي از مزاياي سرويس ADSL استفاده همزمان از اينترنت و تلفن است. براي جلوگيري از اختلال در دو سرويس (اينترنت و تلفن) نبايد دستگاه‌هاي جانبي (تلفن، فکس و …) به صورت مستقيم بر روي خط تلفن قرار گيرند (اين بدان معناست که براي استفاده از هر دستگاهي که قرار است به صورت مستقيم بر روي خط وصل باشد، يک اسپيليتر نياز است) اسپليتر مي‌تواند از اختلالات جانبي مانند نويز و قطع و وصلي تلفن و اينترنت جلوگيري کند.

اسپلیتر یا نویزگیر دارای سه پورت به شرح ذیل می باشد:

  • خط(LINE) : این پورت به وسیله یک سیم تلفن به پریز تلفن روی دیوار به وصل می شود.
  • گوشي تلفن (PHONE): دستگاه گوشی تلفن به این پورت وصل می شود.
  • مودم (MODEM): به پورت ADSL دستگاه مودم ( پشت دستگاه مودم ) وصل می شود.

روش نصب اسپلیتر

در تصویر زیر نحوه نصب اسپلیتر به خط تلفن، مودم و گوشی تلفن نشان داده شده است:

 

گروه مهندسی پیشتازان

فعالیت این مجموعه بالغ بر 15 سال هست که در زمینه ی IT ، شبکه ، رایانه های همراه و رومیزی ، خدمات اینترنت های پرسرعت ADSL و بی سیم و... ادامه دارد و هم اکنون برای بهبود فرایند همکاری و رضایت مشتریان آماده ایم تا دورادور نیز بهترین خدمات را به شما عرضه کنیم. تنها کافیست بخشی را که تمایل دارید را مشاهده کنید و در صورت لزوم با یکی از راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید. مانند: تیکت ، ثبت نظرات ، فرم تماس ، ایمیل و شماره تلفن تماس. امیدواریم در این راه بتوانیم رسم مشتری مداری را به بهترین شکل پیشرو خدمات خویش قرار دهیم. با تشکر . گروه مهندسی پیشتازان

تماس با ما

  • ایران ، استان تهران ، شهر تهران ، شهرک اکباتان ، فاز1 ، بلوک B2 ، جنب ورودی 11
  • شماره تماس : 44636261-021

 شماره بخش فروش: 44636261-021

نماد ها

logo-samandehi

بالا